Návštěva rakouských seniorů na VŠPJ

Ve středu 14. října 2015 navštívila VŠPJ skupina posluchačů Senioren-uni z Fachhochschule Krems. Od roku 2005, kdy byla na VŠPJ založena Univerzita třetího věku, je to již druhá návštěva posluchačů Univerzity třetího věku z tohoto města.

Na úvod návštěvy proběhla ukázka arteterapeutické techniky „Malujeme hudbu“ pod vedením lektorky Mgr. Lucie Polákové. Následovala krátká prohlídka nově zrekonstruované auly vysoké školy, při které Mgr. Alena Štěrbová, prorektorka pro rozvoj, seznámila rakouské posluchače s historií budovy VŠPJ.

Skupina rakouských seniorů se velmi aktivně zapojila do malování na čtyři hudební ukázky, které byly vybrány zcela náhodně. Cílem bylo zjistit, jak silně na nás různé hudební styly působí, a kterak je můžeme znázornit pomocí barev a tvarů. Skupina velmi energicky malovala, přičemž mnozí studenti se do tohoto procesu vžili natolik, že z jejich barevných pastelů mnoho nezbylo. Ukázky je velmi zaujaly, stejně jako tato technika. Nakonec jsme vytvořili čtyři kompozice z obrázků - na každou hudební ukázku jednu. Senioři si měli vybrat, které obrázky jsou jim nejsympatičtější. Na celé čáře zvítězily obrázky malované na první ukázku, Bolero od M. Ravela. Ve společném kruhu ještě účastníci v krátkosti popovídali o psychologii jednotlivých barev a také o tom, jak je důležité, vybírat si k poslechu pouze tu hudbu, která souzní s naší duší.

Návštěva probíhala pod záštitou Krajského úřadu Kraje Vysočina v rámci přeshraniční spolupráce s regionem Dolní Rakousko. 

Fotografie z návštěvy naleznete zde.

Kontakty

Vysoká škola polytechnická Jihlava
Tolstého 16
586 01 Jihlava

Kontakt:
Telefon: +420 567 141 111
Fax: +420 567 300 727
Email: vspj@vspj.cz
ID datové schránky: w9ej9jg

IČ: 71226401
DIČ: CZ71226401

Studijní oddělení:
Telefon: +420 567 141 181
Email: studijni@vspj.cz

Čekejte prosím, stránka se načítá