Přijímací řízení a přihláška

Vzhledem k současné epidemické situaci se pro akademický rok 2021/2022 není možné přihlásit.

Nové zájemce bohužel s ohledem na situaci nemůžeme zapisovat - pokračovat ve výuce budou ti posluchači, kterým byla v návaznosti na opatření vlády v souvislosti s pandemií koronaviru dne 11. března 2020 výuka přerušena do odvolání.
Děkujeme za pochopení.

V LS 2020/2021 nabízíme on-line kurz Základy psychohygieny aneb jak si udržet duševní zdraví  (lektorka Mgr. Lucie Poláková)

Anotace: Tento kurz je zaměřen na posluchače Univerzity třetího věku, kteří se zde seznámí se základy psychohygieny, tedy jak si udržet své psychické zdraví. Součástí kurzu jsou přednášky, názorné prezentace (platforma ZOOM), cvičení (např. autogenní trénink a vizualizace) i možnost klást dotazy. Cílem je, aby se posluchači uměli vymezit vůči svému okolí, aby dokázali rozpoznat stres, nevyhovující životní podmínky, patologické vztahy a aby se uměli s nimi vypořádat. Více o kurzu zde.

Kurz je jedno semestrový, bude mít 7 on-line dvouhodinových setkání (Ʃ 14 hod.). Výuka bude probíhat v platformě ZOOM. Nebude nutné nic instalovat (pokud již nemáte). Vždy před výukou Vám přijde na email odkaz – pozvánka k výuce. Kliknete na odkaz, zapnete zvuk a dále dle instrukcí lektorky. Jen pro plné využití všech možností obsahu kurzu budete občas potřebovat kameru a mikrofon. Pokud vlastníte NTB nebo tablet, vše potřebné zpravidla již máte. Poplatek za kurz je 360 Kč. Výuka bude probíhat vždy v úterý od 15:00 hod., poprvé již 20. 4. 2021.
Pokud máte o kurz zájem, přihlásit se můžete zde vyplněním přihlášky. Po přihlášení dostanete platební údaje.

 Ve spolupráci s Asociací univerzit třetího věku (AU3V)

Vám přinášíme další dva kurzy U3V v on-line prostředí. Každý z nich je zpoplatněn částkou 200,- Kč. Pozor, kurzy začínají již 20. 4. resp. 21. 4. 2021, takže nemáte moc času k přihlášení. A opět jakmile se zájemci přihlásí, zašlu jim informace k platbě.

V úterý 20. 4. 2021 od 10:00 hod. bude zahájen Cyklus přednášek Univerzity třetího věku Mendelovy univerzity v Brně na téma rostlinné říše – více najdete zde. Jedná se o předtočené přednášky vysílané na neveřejném kanále YouTube U3V MENDELU. Přednášky budou vždy přístupné cca týden, takže se k nim můžete opakovaně vracet, v případě potřeby přehrávání zastavit a znovu pustit. Přihlásit se můžete zde

Ve středu 21. 4. 2021 bude zahájen přednáškový cyklus Západočeské univerzity v Plzni Alternativní medicína – „CO SE DĚJE V TĚLE V KOLE ROKU“, lektorka Dagmar Chmelířová – více naleznete zde. Tentokrát se jedná o živé vysílání, čas bude upřesněn po přihlášení pozvánkou k výuce den předem. ZČU používá platformu Meet.Google. Nutné mít předem založený gmail. Přihlásit se můžete zde